+48 519 352 431 r.kuczynski@majsterpol.pl
Zaznacz stronę

ПОСІБНИК 

 

Про що слід пам’ятати при роботі з безшовними системами утеплення зовнішніх стін будівель.

 

  1. Перш за все, для утеплення слід вибрати повну систему, рекомендовану вибраним виробником. Дорогою помилкою є використання „псевдоекономної системи”, коли компоненти походять від різних виробників і підбираються за принципом найнижчої ціни або „досвіду” продавця чи підрядника. Використання комплекту та солідність виконання мають дуже істотний вплив на якість та довговічність утеплення.
  2. Системи утеплення є будівельним продуктом і як такі регулюються відповідними положеннями будівельного права. Зокрема, заборонено застосовувати „замінники” елементів системи. Це суперечить Європейському технічному сертифікату ETA-11/0183 „Зовнішня композитна система теплоізоляції ETICS MAJSTER POL з полістиролу зі штукатуркою для застосування в якості зовнішньої ізоляції стін будівель”. Крім того, використання змішаної системи „якомога дешевше” практично звільняє виробника від відповідальності у випадку претензій.
  3. Слід пам’ятати, що здійснення теплоізоляції не є нескладним процесом і вимагає як вміння виконувати роботи, знання застосовуваних систем, так і принаймні трохи здорового глузду. До основних помилок виконавців відноситься проведення робіт при будь-яких погодних умовах, суттєво відмінних від тих, що вимагаються виробником.
  4. Перед початком роботи слід ознайомитися з відповідним технічним сертифікатом, а також інструкцією із застосування, розміщеною на упаковці. Необхідно суворо дотримуватися допустимої вологості, погодних умов, діапазону температур та застосування захисного покриття на риштування згідно з рекомендаціями виробника. Виконання робіт слід доручити найкращому, а не найдешевшому підряднику – якість завжди коштує, але вартість халтури в кінцевому результаті значно вища.
  5. Стіни, що утеплюються, повинні бути в належному технічному стані, очищені та вимиті.
  6. Кінцевий ефект значною мірою залежить від оцінки стану та відповідної підготовки основи (усунення пилу, миття та, при необхідності, видалення лишайників, вирівнювання, зміцнення, ґрунтування).
  7. Слід запобігати виникненню термічних містків шляхом належного укладання та з’єднання утеплюючих матеріалів, а також нанесення штукатурки згідно з будівельною практикою.
  8. Не дозволяється довільно додавати інші компоненти для „вдосконалення” рецептур використовуваних матеріалів (клеї, ґрунтовки, штукатурка, фарба). Наприклад, поширеною помилкою є додавання цементного розчину до використовуваного клею.
  9. На елемент стіни, який буде архітектурною цілісністю, слід наносити штукатурку з однієї виробничої партії. Матеріал із різних замовлень (виробничих партій) перед використанням слід ретельно перемішати між собою.
  10. Надмірне розведення продукту псує його властивості та змінює колір.
  11. Неприпустимо робити тоншим шар клею і залишати сітку не повністю зануреною в клей. Армований шар повинен бути виконаний ретельно.
  12. Поверхня перед оштукатурюванням повинна бути рівною – штукатурка не є шпаклівкою для усунення нерівностей. Надмірна товщина штукатурки призводить до відсутності рисунку „баранця” або „короїда”, зміни умов висихання та ймовірності появи різниці в кольорах.
  13. Слід суворо дотримуватися рекомендацій виробника. Не можна працювати поза діапазоном температур, встановленим виробником. Невідповідна температура, особливо її падіння поза визначені межі відразу після нанесення штукатурки та висока вологість і опади, а також сильна інсоляція з подальшим охолодженням та підвищенням вологості повітря порушують процес висихання штукатурки, що може призвести до появи різних вад покриття (змиття штукатурки, зміна кольору, відбиття на штукатурці тіней, що були під час початкової фази висихання, тріщини та мікротріщини), видимих відразу або через деякий час. Виробник системи для виконання утеплення зовнішніх стін будівель не має впливу на погодні умови та організацію роботи на будівельному майданчику. Тому підрядник повинен уважно ознайомитися з рекомендаціями виробника. Дії підрядника настільки, наскільки це можливо, повинні базуватися на наданих рекомендаціях.
  14. Мінеральну та акрилову штукатурку можна застосовувати при температурі 5–25°С, силікатну штукатурку – в діапазоні 10-25°С, вологість не повинна перевищувати 60 %. Роботи слід проводити на поверхнях відповідної температури та таких, що не зазнають впливу прямих сонячних променів.
  15. Важливо використовувати на риштуваннях захисні сітки: вони захищають від дощу, пилу та надмірного сонячного світла і мають великий вплив на остаточний вигляд оштукатурених стін.
  16. Свіжу штукатурку слід захищати від опадів, сонця та впливу низьких температур (для даного типу штукатурки), поки вона повністю не висохне. Сухість поверхні не означає повного висихання, час висихання виробів на водній основі в дуже значній мірі залежить від вологості повітря.
  17. Штукатурні роботи повинні бути добре сплановані, організовані та виконані.

СКОНТАКТУЙТЕСЯ з нами

У ВАС Є БУДЬ-ЯКІ ПИТАННЯ? НАПИШІТЬ НАМ

    КОНТАКТИ
    Відділ продажів
    тел.: +48 519 352 431
    r.kuczynski@majsterpol.pl

    MP MAJSTER-POL
    Польща, Мєня, вул Jedlina 29,
    05-319 Цеґлув

    СПОСТЕРІГАЙТЕ ЗА НАМИ