+48 519 352 431 r.kuczynski@majsterpol.pl
Zaznacz stronę

БІО ЗАХИСТ – чому і як варто захищати

фасади від впливу біологічних чинників

 

Наявність симптомів мікробіологічного забруднювання на фасадах будівель – це щораз частіше явище. Найпростіше можна його охарактеризувати як зеленуватий наліт на стінах будівлі, який своїм виглядом може нагадувати

Наявність симптомів мікробіологічного забруднювання на фасадах будівель – це щораз частіше явище. Найпростіше можна його охарактеризувати як зеленуватий наліт на стінах будівлі, який своїм виглядом може нагадувати (залежно від ступеня інфікування поверхні) брудно-зелені плями або, в екстремальних випадках, змінити колір всього фасаду.

 

1. Під мікроскопом

Мікробіологічне забруднювання може виступати на всіх видах штукатурок, в тому числі на мінеральних поверхнях, на яких, через декілька років змінюється хімічна реакція основи.

Таксони (групи споріднених між собою організмів) водоростей, які виступають на стінах, отримують мінеральні складники з атмосфери, атмосферних опадів, пилу та з речовин, які становлять складники штукатурок, на яких вони живуть, полімерів чи целюлози. Вони можуть також асимілювати, (пристосовувати) азот з атмосфери. Всі ці ознаки виду можуть вплинути на появу на фасаді початків забруднення.

 

2. ВОДА = ЖИТТЯ

Деякі з описаних вище організмів витримують дуже довгі періоди посухи. Однак для розростання аерофітичних водоростей достатньо краплі води. Фасад, наражений на вплив цієї живодайної рідини може дуже швидко порости, тому дуже важливо усвідомлювати важливість ситуації вже на етапі виконавчих робіт, оскільки після їх закінчення може бути запізно. Безпосередньою причиною обростання є конденсація водної пари на поверхні штукатурки та виконавчі помилки, допущені під час виконання будівельних робіт. Основні з них це:

 

  • погано виконана обробка металевого листа (погано запроектована система відведення води з даху будівлі може призвести до того, що вода тектиме безпосередньо по поверхні штукатурки)

  • погано заплановані або виконані лінійні відведення осадової води (див. вище)

  • роботи, виконані під час довгоутримуючоїся вологості повітря

  • розбавляння або розведення будматеріалів водою, яка може містити мікробіологічне забруднення (з бочки, ставу, помий після миття інструментів). Така вода зазвичай містить великі колонії мікроорганізмів, які таким чином наносимо безпосередньо на штукатурку і це вже тільки питання часу, коли наш фасад змінить колір з омріяного на… зелений

 

3. Дім біля озера

Не мало значення має також місцезнаходження будівлі. На розвиток мікроорганізмів великий вплив має близьке сусідство водосховищ (озер, ставків та навіть озер), залісених чи депресивних територій. Усвідомлення цього факту допоможе вибрати відповідний вид штукатурки так, щоб мінімізувати існуючий ризик „позеленіння” фасаду.

Не всі стіни однаково наражені на біологічні зміни. Північна стіна найбільше, з огляду на відсутність доступу до сонячних променів. Західна та східна стіна нагріваються на сонці однаково проте перша (з огляду на специфіку нашого клімату) наражена на дощ, який зазвичай падає з західної сторони. Найменше слід побоюватися південної стіни, оскільки вона найбільше нагрівається на сонці.

 

Який вид штукатурки вибрати?

Якщо ми вже знаємо що таке мікробіологічне забруднювання, можна запобігти ризику його виникнення шляхом вибору відповідної штукатурки. Риси матеріалу, на які необхідно звернути увагу це:

 

  • низьке поглинання – коротке утримування води на поверхні – без непотрібного накопичення.

  • відповідний захист – вміст біоциду, який захищає штукатурку зсередини від нищівного впливу мікроорганізмів.

 

Увага: Штукатурка „MAJSTER-POL” в стандарті містить високоякісний захист в виді додатку капсулованого біоциду, який поступово звільняє діючі речовини, завдяки чому віддаляє ризик появи мікробіологічного забруднення на багато років.

 

Як врятувати фасад?

Якщо ми зустрінемося з проблемою обростання будівлі, не мусимо журитися. Наш фасад можна врятувати. По-перше мусимо відповідно запланувати і виконати ремонтні роботи – оцінити стан фасаду, очистити поверхню та налагодити можливі дефекти. Потім виконати захисні роботи, які полягають в використанні препарату для знищення мікроорганізмів, та використати фарбу, в склад якої входить покривний біоцид.

Кінцеві зауваження

Ремонтні роботи мусять виконуватися в стабільну і бездощову погоду. Ми починаємо від миття фасаду чистою водою за допомогою мийки під тиском – після цієї операції потрібно почекати, коли стіни повністю висохнуть (мін. час очікування – 12 год.). Потім наносимо  біоцидний препарат „Elewacid” за допомогою обприскувача під тиском з гербіцидним закінченням, пензля або валика. Після дезінфекції слід почекати мін.6 год. перш ніж приступити до чергових робіт. На декількарічних штукатурках необхідно, перед малюванням, заґрунтувати стіни Глибокопроникним ґрунтом, який вирівняє поглинаючу здатність основи та її зміцнить. Для реновації штукатурок рекомендується силіконова фарба, яка поєднує в собі дві переваги: низьку абсорбцію та добру паропроникність.

Slider
Пов’язані продукти
Slider

СКОНТАКТУЙТЕСЯ з нами

У ВАС Є БУДЬ-ЯКІ ПИТАННЯ? НАПИШІТЬ НАМ

    КОНТАКТИ
    Відділ продажів
    тел.: +48 519 352 431
    r.kuczynski@majsterpol.pl

    MP MAJSTER-POL
    Польща, Мєня, вул Jedlina 29,
    05-319 Цеґлув

    СПОСТЕРІГАЙТЕ ЗА НАМИ