+48 519 352 431 r.kuczynski@majsterpol.pl
Zaznacz stronę

Нанесення штукатурки-мозаїки

крок за кроком.

 

У сучасному будівництві все частіше використовуються матеріали, які виділяються не тільки функціональністю, але також естетичністю. Саме так у випадку штукатурки-мозаїки, відомої також як штукатурка-живиця або мармоліт. Завдяки декоративним властивостям вона здобула велику популярність серед осіб, які цінують поєднання унікального вигляду і практичності. Проте, щоб штукатурка могла служити впродовж довгого часу, її необхідно відповідно підготувати. Нанесення штукатурки-мозаїки – це не складне завданням, хоч слід пам’ятати про декілька дуже суттєвих правил. Недотримання цих правил може призвести до того, що матеріал втратить свої унікальні властивості. Тому варто відповісти на питання – як наносити штукатурку-мозаїку?

 

 

 

 

Крок 1 – Вибір відповідної поверхні

Одна з ключових властивостей штукатурки-мозаїки її надзвичайна стійкість. Тому її часто вибирають особи, зацікавлені в отриманні з великою стійкістю до пошкоджень. Проте сама штукатурка не підходить для ситуацій, коли її накладають на погано підготовану основу. Тому нанесення штукатурки-мозаїки слід починати виключно на рівних і очищених стінах. Будь-які дефекти в цій структурі поверхні можуть повністю зіпсувати фінальний ефект та можуть позбавити покриття стійкості.

Якщо йдеться про розміщення поверхні, нанесення штукатурки-живиці може відбуватися як назовні, так і всередині будівлі. „Marmolit” становитиме досконале оформлення фасаду в місцях, де з’являється багато осіб. Добрим прикладом таких приміщень є, серед іншого: сходові клітки, коридори, управління всередині та інші установи громадського користування. В особняках варто використати мармоліт, як окрасу зовнішніх елементів з декоративним призначенням (напр. цоколі, карнизи). Крім того штукатурка-мозаїка на стіні прекрасно компонуватиметься з кам’яними або керамічними плитами. Отже це універсальний матеріал з точки зору оформлення приміщень.

 

Крок 2 – Підготовка до роботи

Після здійснення вибору і підготовки поверхні можна почати нанесення штукатурки. Температура під час роботи і висихання повинна міститися в межах 10-25 градусів Цельсія. Дуже важлива також сама поверхня, на якій повинна розміщуватися штукатурка-мозаїка. Якщо це буде бетон, цементна або цементно-вапняна штукатурка, роботу можна розпочати мінімум через 4 тижні після реалізації. Набагато швидше можна перейти до роботи у випадку використання армуючого шару (напр. Styrolep Z). Тут мінімальну межу становлять лише 3 дні.

Штукатурку-мозаїку слід класти у відповідних умовах. У випадку робіт, які виконуються назовні, потрібно переконатися, чи атмосферні умови дозволяють працювати. Дощові опади однозначно не рекомендуються під час виконання роботи. Хоч сама штукатурка-мозаїка після нанесення і висиханню стійка до дії сонячних променів, проте надто сильне нагрівання на сонці під час її нанесення може негативно вплинути на її вигляд.

Звісно перед початком реалізації потрібно правильно підготувати базу. Першим кроком має бути дуже ретельне очищення поверхні від пилу, жиру і інших забруднень. Потім можна перейти до грунтовування основи з використанням акрилового грунту „MajsterPol”. Час його висихання становить близько 24 години, а після закінчення цього часу можна сміливо розпочати нанесення штукатурки-мозаїки.

Крок 3 – Нанесення штукатурки-живиці – опис виконання

Штукатурка-мозаїка „MajsterPol” це продукт, безпосередньо готовий до використання. Це означає, що після його відкриття потрібно лише перемішати масу за допомогою міксера, на повільних обертах з кошиковою насадкою. Масу потрібно мішати до моменту, коли вона досягне однорідної консистенції. Такий підготований матеріал можна накласти на дану поверхню. Проте слід вважати на те, щоб готову масу не змішувати занадто довго. Оскільки це може призвести до утворення пухирців повітря, які шкідливо вплинуть на приготовану штукатурку.

Нанесення штукатурки-живиці ручним методом відбувається з використанням терки з нержавіючої сталі. Шар, який наноситься повинен бути відносно тонким, щоб після усунення надміру штукатурки отримати товщини заповнювача, який міститься в масі. Укладання штукатурки-мозаїки на даній поверхні повинно відбуватися безперервним способом, тобто відповідно до принципів „мокре на мокре”. Тому не можна ділити реалізацію на етапи, адже краї між окремими шарами будуть тоді помітні, та, відповідно – кінцевий результат буде набагато гірший
Після рівномірного нанесення маси можна перейти до розгладжування штукатурки. Найлегше буде скористатися пластиковою теркою, яка дозволить швидке і легке усунути надмір матеріалу. Слід пам’ятати про те, щоб ніколи не вигладжувати штукатурку круговими рухами. Замість цього потрібно виконувати рухи, спрямовані в одному напрямку, напр. зверху вниз.

Витрати і умови аплікації

Силіконову штукатурку, схоже як і силікатну штукатурку слід наносити в бездощову погоду. Для силіконової штукатурки температура повітря і основи повинна становити від +5°C до +25°C. У випадку силікатної штукатурки від +10°C до +25°C. Така погода повинна також утримуватися впродовж всього періоду висихання штукатурки. Силіконова штукатурка, з огляду на дуже добрі властивості, це одна з найдорожчих штукатурок, натомість вартість силікатної штукатурки становить середню вартість штукатурок, доступних на ринку.

Рекомендовані умови використання

Як силіконова штукатурка, так і силікатна прекрасно підходить в якості шару нових поверхонь та для реставрації старих об’єктів. З огляду на властивості силіконова штукатурка підходить для застосування в будинках, в умовах середнього або великого забруднення, розташованих, серед іншого, поблизу міських центрів і біля доріг з великою інтенсивністю руху, в місцях з великими постійними забрудненнями, що піддаються, на території великих скупчень зелені та на територіях з великою вологістю. Натомість силікатна штукатурка прекрасно підходить для використання на будівлях, розташованих в місцях з малим або середнім забрудненням, таких як приміські території та на території з підвищеною вологістю повітря, які виступають серед іншого поблизу водосховищ та в лісових зонах.

Потім тонкий шар штукатурки наноситься на гладку стіну теркою з нержавіючої сталі. Суміш потрібно старанно розприділити, а її надмір своєчасно зняти.

СКОНТАКТУЙТЕСЯ з нами

У ВАС Є БУДЬ-ЯКІ ПИТАННЯ? НАПИШІТЬ НАМ

  КОНТАКТИ
  Відділ продажів
  тел.: +48 519 352 431
  r.kuczynski@majsterpol.pl

  MP MAJSTER-POL
  Польща, Мєня, вул Jedlina 29,
  05-319 Цеґлув

  СПОСТЕРІГАЙТЕ ЗА НАМИ