Правильне утеплення ключове для комфортного утримання клімату усередині будівлі. Воно має також значний вплив на подальші витрати на її опалення і кондиціонування.

Процес утеплення будівлі складається з декількох етапів. Один з них - закріплення до зовнішніх стін обраного ізоляційного матеріалу.

Матеріал, який в Польщі найчастіше вибирають - пінопластові плити. Пінопласт може ідеально задовольнити очікування інвестора якщо його правильно встановити.

 

склеювання пінопласту

 

Підготовка стін під приклеювання пінопласту

Основа, на яку буде приклеюватися пінопласт має бути рівна, міцна і суха. Роботи на бетоні, цементі і цементно-вапняній штукатурці можна розпочинати мінімум через 4 тижні після їх виконання.

З метою збільшення адгезії клейової суміші до основи та ліквідації можливого порошіння, поверхню потрібно загрунтувати препаратом "MajsterGrunt Uniwersalny" (Універсальний) або "Majstergrunt Głębokopenetrujący" (Глибокого проникнення). Період висихання ґрунту перед початком приклеювання пінопласту становить мінімум 24 г.

 

заземлення стін

 

Перед початком робіт можна додатково провести випробування адгезії, приклеюючи в різних точках фасаду невеликі частини пінопласту. Через 24 години потрібно спробувати їх відірвати. У випадку правильної основи частини пінопласту не повинні відриватися.

Залишається ще закріпити стартову рейку. Рейку слід встановити на висоті, де закінчується цоколь. Правильно встановлена рейка допоможе рівно нанести перший шар пінопласту.

Чи Ви знаєте, що? Завдяки стартовій рейці можна уникнути непрошених гостей в виді гризунів - монтуючи її ми закриваємо їм шлях входу в стіни будівлі і спустошення шару пінопласту.

 

складання полоски стартера

 

Підготовка клеючого розчину

Приступаючи до реалізації потрібно звернути увагу на те, щоб температура роботи та висихання становила від +5 до +25 градусів Цельсія. Не слід проводити приклеювання на безпосередньому сонці і під час дощових опадів без використання захисної сітки.

Для приклеювання пінопласту призначена клейова суміш "MajsterPol - Syrolep K" та універсальна клейова суміш "Styrolep Z". З метою підготовки суміші слід в контейнер з відміряною кількістю води (5-5,5 літра) всипати весь вміст мішка (25 кг) і ретельно перемішати міксером/дрелькою на повільних обертах з кошичковим міксером, до отримання однорідної консистенції. Масу потрібно відставити на 5 хвилин, а потім знову перемішати. Залежно від температури і вологості повітря готову штукатурку можна використовувати приблизно впродовж 2 г.

 

підготовка клейового розчину Клейовий розчин MajsterPol - Styrolep K

 

Накладання клейової суміші на пінопластову плиту

Допускаються дві можливості накладання клею на пінопластову плиту.

Найчастіше використовується контурно-точковий метод. Клей по краях пінопластової плити потрібно розкласти смужкою шириною 3-4 см, а на решті поверхні розкласти рівномірно додатково 6-8 точок. Загальна поверхня накладеної маси повинна охоплювати мінімум 40% поверхні пінопласту. Другий, допустимий метод - нанесення маси на всю поверхню плити. Його можна використовувати у випадку рівних поверхонь стін. Клей накладається на цілу поверхню плити зубастою теркою з розмірами зубців 10 x 12 мм.

 

Нанесення адгезиву по периферичному пункту нанесення клею на всю поверхню дошки з пінополістиролу

 

Приклеювання пінопластових плит

Приклеюючи пінопластові плити важливо використовувати чотири суттєві принципи.

- Чергові полоси плит необхідно приклеювати поперемінно - в так званому "шахматному порядку".

 

склеювання панелей з пінополістиролу на шаховій основі

- краї віконно-дверних отворів потрібно реалізувати з цілої, відповідно підрізаної плити. Не слід з'єднувати плити на краях віконно-дверних отворів.

 

приклеювання панелей з пінопласту по краях віконних і дверних прорізів

- на краях будівлі плити також слід приклеювати за принципом "шахматки".

 

склеювання дощок по краях будівлі

- під час приклеювання плит постійно перевіряємо їх поверхню рівнем.

 

використання рівня духу

 

Кінцеві роботи

Останній етап приклеювання пінопластових плит - заповнення щілин між плитами піною, а, у випадку більших браків пінопласту, відповідно підрізаними частинами.

Після висихання більшої піни її шматки потрібно вирізати, а потім прошліфувати всю поверхню пінопласту. Необхідність застосування закріпних кілків та їх форма вказуються в будівельному проекті.

 

поверхневе шліфування

 


 

Пов'язані продукти

Styrolep K

Клейовий розчин MajsterPol - Styrolep K

Це універсальна клейова суміш для пінопласту

Детальніше про клейову суміш "Styrolep K"...